Drywa sp. z o.o.
Czym się zajmujemy
Czytaj cały tekst

Pokrywy betonowe

Pokrywy betonowe, jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z betonu. Najczęściej wykorzystywane są one jako elementy wodno- kanalizacyjne, a więc zupełnie tak samo jak kręgi betonowe.

Pokrywy betonowe najczęściej służą do zamykania studni, które zostały zbudowane z kręgów. To co jest bardzo ważne przy kupnie takiej pokrywy, to fakt iż powinna ona być o rozmiar większa niż krąg betonowy.

Posiadają one różne wielkości- to znaczy są różnej grubości i mają inne średnice. I tak na przykład na rynku dostępne są pokrywy o średnicy 70cm, a grubości 6,5cm; średnicy 100cm- grubości 10,5cm; średnicy 120cm- grubości 13cm; średnicy 180cm- grubości 17,5cm i wiele innych. Każdy odbiorca znajdzie na pewno cos dla siebie. A jeśli nie, to jesteśmy w stanie wyprodukować dane pokrywy na zamówienie.

Pokrywy betonowe, czy żelbetonowe występują w dwóch wariantach. Produkowane są pełne, lub z otworami. Otwory również posiadają różną średnicę (600, 800cm) i znajdują się z boku pokrywy lub centralnie z przodu.  Istnieją możliwość wykonania otworu w pokrywie na specjalne zamówienie klienta.
Wyróżniamy więc pokrywy żelbetonowe denne, pokrywy żelbetonowe z otworem wykorzystywane głównie do zamykania studni zbudowanych z kręgów.