Drywa sp. z o.o.
Czym się zajmujemy
Czytaj cały tekst

Płyty Jumbo

Obecnie w naszym kraju coraz częściej do budowy dróg, używa się różnego rodzaju płyt drogowych. Płyty te wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, który jest odpowiednio przygotowywany. Posiada on właściwy stopień ścieralności no i jest mrozoodporny. Te dwie właściwości są niezastąpione jeśli mamy na myśli na przykład budowę dróg. Dzięki owym właściwościom wykonawcy mogą być pewni, że nawierzchnie stworzone z różnego rodzaju płyt drogowych będą wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. To znowu prowadzi do dobrej jakości dróg w kraju i zadowolonych kierowców.

Posiadamy płyty drogowe (pełne) oraz płyty Jumbo (ten rodzaj posiada wiele otworów). Płyty jumbo wykorzystywane są do budowy nawierzchni drogowych, ale także do budowy placów manewrowych, dróg dojazdowych, parkingów. Najczęściej płyty te używane są w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu.

Płyty jambo posiadają duże rozmiary. Najczęściej dostępne są wielkości 100x75x12,5cm (rozmiar raczej unormowany), przez co są także ciężkie. Ważą około 170 kg, a to powoduje, iż są znacznie bardziej wytrzymałe i stabilne- nawet jeśli poruszają się po nich samochody ciężarowe.
Płyty jambo doskonale nadają się do budowy dróg zastępczych jak również do naprawy uszkodzeń nawierzchni. 

Wśród tego typu materiałów budowlanych należy wyróżnić również płyty ażurowe.